Estravel
Reisikindlustuse veeb

Tellija:
Estravel
Teostajad:

Projektijuhid: Margo Kütt ja Sven Luka
UI ja UX: Juha Rouvinen
Tootja: Opus

Taustast:
Estravel pöördus meie poole palvega, et looksime neile lihtsa, mugava ja kasutajasõbraliku reisikindlustuse online müügilahenduse. Kui seni võttis veebist kindlustuse ostmine aega 7-11 sammu ning kõige lõpus tuli mängu ka kindlustuse töötaja, kes kindlustuse pidi kinnitama, siis meie võtsime eesmärgiks, et meie lahendus ei tohiks võtta aega rohkem kui 5 minutit ning võib koosneda maksimaalselt 3-st sammust.
Esmapilgul tundus ülesanne võimatu, sest kindlustusseltsid polnud sellise lahenduse jaoks valmis, kuid umbes 12-kuulise ettevalmistus- ja arendusperioodi jooksul muutsime kindlustuse ostmise loogikat nii, et meie soovid said võimalikuks.

Lahendus:
Lõpplahendusega pöörasime pahupidi kogu senise kindlustuse ostmise, kus hinna arvutamiseks pidi ostja esimese asjana sisestama oma andmed. Kuna selline tegevus vähendas oluliselt kindlustuste sõlmimist, siis tõstmise selle enda portaalis viimaseks sammuks.

1. Samm: vali reisi algus- ja lõppkuupäevad ning regioon
2. Samm: kindlustusseltside pakkumistest oma eelistuse tegemine ja kindlustuse tingimuste muutmine (peale mida genereeritakse kohe uus hind)
3. Samm: peale sobiva kindlustuse valimist andmete täitmine ja poliisi eest maksmine

Uue kindlustusportaaliga võttis kindlustuse tegemine 2-3 minutit, mis tähendas, et seda saab teha ka näiteks lennujaamas enne lennukile astumist.

1-3