CASE

Siidrikunsti meistriteos

20/06/2015

 • Klient:
  Saku Õlletehas

  Toode/teenus:
  "Pilvine Õun"
  ja "Mesine Pirn"
  Teostajad:
  Loovjuht: Sven Luka
  Copywriter: Oliver Lomp
  Kunstiline juht: Kristiina Randrüüt
  Disainer: Tanel Drui, Indrek Ojapõld
  Projektijuht: Maarika Stroo
  Strateeg: Margo Kütt

  Siidrikunsti meistriteos

  saku-prize

  Baltic Best 2015: kuld “Print & Poster Craft” kategoorias
  Baltic Best 2015: kuld “Interactive” kategoorias
  Baltic Best 2015: hõbe “Integrated” kategoorias  Kuldmuna 2016 Grand Prix, reklaam
  Kuldmuna 2016 Trükireklaam
  Kuldmuna 2016 Kampaania üle 30 000 EUR
  Hõbemuna 2016 Digitaalne reklaam, kampaania/sotsiaalmeedia

  2015. aasta alguses tuli Saku Õlletehas Eestis turule maailmas unikaalse retsepti järgi valmistatud naturaalsete siidritega "Pilvine Õun" ja "Mesine Pirn". Näiteks õunasiidris “Pilvine Õun” on vaid neli koostisosa: naturaalne õuna- ja sidrunimahl, õunavein ja CO2.
  “Me julgeme väita, et uued siidrid ja nende valmistamine on siidrikunsti tõeline meistriteos ja just seetõttu on kohane, et selliseid tooteid saavad reklaamida vaid lahendused, mis on ka ise sõna otseses mõttes kunstiteosed” ütles Saku Õlletehase turundusjuht Kadri Ärm.
  Kunstnikud ja nende tööd:
  Elina Kasesalu – Apples in Her Mind
  Pärtel Eelmere – Mahlapäev
  JamHot (Spekter, TPM) – P.Õ. 420
  Karin Kallas/Stuudio Nahk – SN Fruit
  Virge Viertek – Pirn meega
  Kaspar Kannelmäe – Janutab
  Annika Kedelauk – Kõrs (hõbe)
  Rebelle Mori – Rebelle Mori (Metsik Mets)
  Carl-Robert Kagge – Janu
  Kristjan Tramberg – Piknik 2.0. Eine murul
  1 2 3 4
  Print

  Võtsime ühendust 10 andeka ja erinevat stiili viljeleva Eesti kunstnikuga, kes ilma pikema mõtlemiseta olid nõus oma vabast ajast projektiga liituma.

  Tutvustasime neile uusi siidreid, millest inspireerituna palusime luua igaühel teose. Et teosed peegeldaks parimal võimalikul viisil siidrist ammendatud tundeid, ei seadnud me kunstnikele ei formaadi ega meediumi piire ning andsime neile täielikult vabad käed.

  Kõik valminud tööd pildistasime üles ning kasutasime neid printreklaamides kõikides Eesti tuntumates väljaannetes.

  Bänner

  Kampaania üheteistkümnenda teose valmistas Imagine disainer Kristiina Randrüüt, kelle käe all sündis esimene veebibänner maailmas, mis on päriselt lõundile maalitud.

  Kristiina Randrüüt – Delfi

  Näitus

  Kõik 10+1 valminud tööd pandi üles ka näitusele “ÕUN - vihatud, armastatud, keelatud, ihaldatud”, mis toimus Tallinna ühe tuntuima kohtumis- ja söögikoha F-hoone ruumides asuvas kunstisaalis “MUST SAAL”.

  Näituse lõppedes läksid kõik tööd aga avalikule interneti- oksjonile, kus kogu oksjonil teenitud raha sai kunstnik endale “töötasuks”.

  Kutse

  Spetsiaalselt uutele siidritele loodud ning kulleriga kohale toimetatud 2-pakkidega kutsuti näituse avamisele kõik Eesti kuulsused, kultuuri- ja kunstiinimesed ning tuntud moe- ja toidublogijad.

  Letirääkija

  Letirääkijate loomisel saime inspiratsiooni 3L klaaspurkidest, kus läbi aja on meie vanemad ja vanavanemad hoidnud kodust naturaalselt õunamahla. Just sellele kodusele “vanaema tehtud” mahla mälestusele mängides täitsime needsamad purgid uue siidriga, mille paigaldasime baarilettidele koos siidrit tutvustava infoga.

  Lauarääkija

  Kuna uute siidrite puhul on tegu tõeliselt naturaalsete siidritega, loodi sellest inspireerituna ka lauarääkijad, kus õunapuu tüvena on kujutatud siidripudelit, mis sümboliseerib siidri puhtust.

Otselink postitusele: http://imagine.ee/sakucase/